TÖMER

ACTIVE LANGUAGES TÜRKÇE BÖLÜMÜ

ACTIVE TÖMER

 www.aktiftomer.com


GENEL TANITIM

Okulumuzun Türkçe Bölümü ACTIVE TÖMER, bağlı bulunduğu TÖMER yönetmelikleri çerçevesinde 1999 yılından beri yurtdışından gelecek olan öğrencilere “Öğrenim Meşruhatlı Vize” sağlamaktadır. Bu anlamda ACTIVE TÖMER, tüm TÖMER kuruluşlarına tanınan haklara resmi anlamda sahip bulunmaktadır

Bu vize ile okulumuza gelen ve kaydını yaptıran öğrencilere, Oturma İzni alma hakkı tanınır.

ACTIVE TÖMER, Türkçe öğrenmeyi hedefleyenlere dil eğitimi vermenin yanı sıra Türk kültürünü de tanıtmayı amaçladığından, dersler kültürümüzden motiflerle desteklenmektedir. Ayrıca Ankara içinde ve dışında düzenlediğimiz turlar da öğrencilerimizin Türkiye’yi tanımasına katkıda bulunmaktadır.

Yurtdışından gelen öğrenciler, devlet yurtlarında, anlaşmalı olduğumuz özel yurtlarda, oluşturduğumuz sistem çerçevesinde Türk ailelerin yanında pansiyoner olarak da konaklayabilirler. Eğer isterlerse anlaşmalı olduğumuz otellerde de konaklayabilirler.

ACTIVE TÖMER, Genel Türkçe Programları’nın yanı sıra, Türk üniversitelerine girmeyi hedefleyen öğrencilere yönelik YÖS Hazırlık, yüksek lisans yapmayı hedefleyen öğrencilere yönelik ALES veya TOEFL destekli Türkçe ve Haftalık Yoğun Kurslar gibi alternatif  programlar da sunmaktadır.

PROGRAMLAR

YOĞUN PROGRAM;  Haftada 20 saat olan bu programda öğrencilerimiz hafta içi her gün derslere katılıp hafta sonlarını düzenlenen şehir içi ve şehir dışı gezilere katılarak değerlenmektedir.

STANDART PROGRAM;  Haftada 12 saat olan bu program öğrencilere hafta içi düzenlenen ücretsiz konuşma sınıflarına katılma ve Türk kültürünü tanıtan etkinliklerde rol alma şansı sunmaktadır.

UZUN DÖNEM PROGRAM;  Haftada 6 saat olan program genellikle elçilik mensupları ,şirket çalışanları için uygun olmaktadır.

YAZ OKULU; Sadece yaz aylarında düzenlene bu programda öğrencilere Türkçe derslerinin yanında Türk kültürü,Türk tarihini,Türk sanatını yakından tanıyabilmeleri için seminerler, geziler, aktiviteler düzenlenmektedir.

DERS MATERYALLARİ

Okulumuz tarafından hazırlanan Türkçe ders kitabımız NAZAR BONCUĞU TÜRKÇE ÖĞRETİM SETİ ( TEMEL-ORTA-İLERİ) derslerde kullanılmaktadır. Kitaplarımız öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

AKTİVİTELER – ÇALIŞMALAR

 ACTIVE TÖMER’de düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız bulunmaktadır.

Bu çalışmaları ortak olarak yürüttüğümüz resmi kurumlar bulunmaktadır.

Türk el sanatlarını öğrencilerimize uygulamalı olarak sunmamıza yardım eden  OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ, seminerlerimizde bilimsel desteklerini aldığımız ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİL ve TARİH-COĞRAFYA FAKÜLTESİ, İLAHİYAT FAKÜLTESİ,İLETİŞİM FAKÜLTESİ, ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ akademik personeli, Türkiye Cumhuriyeti tarihini bizlere anlatan TBMM HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ.

Dil öğrenmenin sadece sınıf ortamıyla sınırlı kalmayacağı inancıyla öğrencilerimizle birlikte katıldığımız köy gezileri, doyumsuz Türk mutfağını tanıtmanın en iyi yolu olan Türk yemekleri yapım günü, kına gecesi, kız isteme v.s.

Gönüllü projeler ; Bazı öğrencilerimiz tamamen gönüllü olarak sokak çocuklarına çeşitli faaliyetlerde yardım etmektedir.Hem insani bir görevi yerine getirmelerinin verdiği mutluluk hem de bu çalışmaları öğrendikleri Türkçe ile yapmaları  bizi sonsuz gururlandırmaktadır.

Leave a Reply