Rusça

Rusça dünyada 90 ülkede 1700 üniversitede öğretilen bir dildir; 20 den fazla ülkede 350 milyon insanın konuştuğu dünyada kabul edilen 6 uluslararası dilden biridir. Rusça Avrupa’nın doğu bölümünde  ve Asya kıtasında yaygın olarak konuşulan ve Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Özellikle Rusya’nın dağılmasından sonra bu bölgede ortaya çıkan ticaret fırsatları nedeniyle ve son yıllarda Rusya’nın ekonomik kalkınması ile bu bölgede ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen ve bu bölgede çalışmak isteyen kişiler nedeni ile ülkemizde de Rusça kursuna olan talep artmıştır. Ayrıca 2007 yılından sonra Rusya’daki gelir seviyesinin artması ile Rusya’dan ülkemize ciddi miktarda Rus turistin gelmesi de ülkemizde Rusça bilen kişilere olan talebi canlandırmıştır.

Neden Rusça öğrenmelisiniz?

  • Bilim insanları ve öğrenciler için…Çünkü bir bilim toplumu bu dili konuşuyor!
  • Kültür ve sanat insanları için…Çünkü bir edebiyat toplumu bu dili konuşuyor!
  • Dünyaya daha geniş bakanlar için…Çünkü 5 ülkede resmi dil olarak, 10’un üzerinde ülkede ise 2. geçerli dil olarak bu dil konuşuluyor!
  • Çünkü 300 milyonluk pazar bu dili konuşuyor!
  • Politikacı ve diplomatlar için…Çünkü BM’nin 6 resmi dilinden birisi bu dil!
  • Önemini görenler için. Rusya’nın komşu ülke olması ve bir çok alanda ticari ve sosyal ilişkilerimizin olması çok önemli bir faktördür.
  • Rusça bilmenin önem kazanması bütün dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de Rusça eğitiminin önemini arttırmıştır.
  • Şu anda birçok üniversite Rusçayı  İngilizce’ den sonra ikinci dil olarak okutmaya başlamıştır.

Active English Rusça Dil merkezi, Ankara’da verilen Rusça Kursları arasından kaliteli eğitimi ile öne çıkmış ve ilk sıraya yerleşmiştir.

Programlarımız Rus müfredatlara göre hazırlanmış olup  tamamen Rus standartlara göre eğitim verilmektedir.

STANDART   PROGRAMLARIMIZ:

ÖZEL AMAÇLI PROGRAMLAR:

SEVİYE ATLAMA SINAVI

Her seviye sonunda öğrencinin Rusça dil becerisini ölçen seviye atlama sınavı uygulanmaktadır. Bu sınavda başarılı olan öğrenci bir üst seviyeye geçmeye hak kazanır.

EĞİTMEN KADROSU

Rusça Bölümünde görev yapan öğretmenlerimiz, alanında deneyimli ve öğretmenlik sertifikasına sahip, ana dili Rusça olan uzman kişilerden oluşmaktadır.

KONUŞMA KULÜBÜ

Var olan bilgilerini pratik yapma imkanı olmadığı için kaybetmeyle karşıya kalan kişiler için tasarlanmıştır. Gramer bilgisini teorik olarak orta veya ileri düzeye getirmiş pek çok öğrencinin sorunu dili akıcı olarak konuşamamalıdır. Derslerin alanlarında uzman ana dili konuşucusu öğretmenler tarafından veriliyor olması hedef dilin telaffuzunda ve anlaşılmasında kolaylık sağlayacaktır.  

Bu program sonunda geliştireceğiniz yetenekler:

*Yabancı öğretmenlerle sürekli diyalog halinde olmak öğrenmekte olduğunuz dilde pratik yapma imkanını sağlar;

*Yabancı dil konuşma özgüveniniz artacaktır;

*Yabancı aksanına alışacak, bunun sonucunda hem daha iyi anlar ve hem de daha iyi anlaşılır olacaksınız;

*Sözcük hazineniz genişleyecektir. Cümleleri kafanızda Türkçe den yabancı dile çevirmek yerine doğrudan  yabancı dilde düşünüp  yabancı dille söyler hale geleceksiniz;

*Yabancı dilde atasözleri ve deyimler öğreneceksiniz;

*Kompozisyon yazmanın konuşmaya çok faydası olduğuna inanırız. Böylelikle yazma yeteneğiniz de gelişecektır.

SERTİFİKALAR

Her seviye sonunda yapılan sınavda başarılı olan öğrencilere Active English Rusça bölümünden Türkiye’de geçerli olan Başarı sertifikası verilmektedir.

Uluslar arası geçerli olan TORFL sertifikası hazırlık programı ve TORFL sertifika sınavı yapılmaktadır.

KAYNAKLARIMIZ

Sınıf ortamında Rusça dil öğretimine yönelik canlandırmaların yanı sıra görsel ve işitsel araçlar kullanılarak öğrencinin dilbilgisi kadar dinleme ve konuşma bölümlerinde de ilerlemesi sağlanır.

​​

Rusça kurslarında Moskova Devlet Üniversitesi’nde de kullanılan ve tüm dünya tarafından geçerlilik görmüş, Rusya’ya Doğru 1, Rusya’ya Doğru 2, Rusya’ya Doğru 3 adlı ders kitapları ve CD’leri okutulmaktadır.

Bu kaynaklara ek olarak eğitmenlerimiz tarafından öğrencilere çeşitli ek kaynaklar da verilmektedir.