İngilizce

GENEL İNGİLİZCE

A. STANDART PROGRAM
Genel İngilizce kurslarımız toplamda 6 seviyeden oluşmaktadır ve her seviye için standart 100 saatlik bir eğitim verilmektedir. Buna ek olarak, haftada üç gün ücretsiz konuşma kulüpleri, haftada bir gün ücretsiz yazma kulübü ve haftada bir saat bire bir etüt imkanı öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır. Dersler 40 dakikadır. Hergün 10.00-17.00 arası yapılan ücretsiz seviye tespit sınavları ile öğrenciler kendilerine uygun seviye ve programlara yönlendirilmektedir.

B. YOĞUN PROGRAM
Yoğun programlarda sabah ve akşam seçenekleri bulunmaktadır. Sabah yoğun programlarımızda bir seviye 4 hafta, akşam yoğun programlarımızda bir seviye 5 haftada tamamlanmaktadır. Her bir seviyede 100 saat eğitim verilmektedir. Öğrenci her yoğun program sonunda bir seviye tamamlamaktadır.

C. YARI YOĞUN PROGRAM

Yarı yoğun programlarda bir seviye 2,5 ayda tamamlanmaktadır. Her bir seviyede 100 saat eğitim verilmektedir. 


D. ÇOCUK ve GENÇ SINIFLARI
İlköğretim ve liselerde eğitim gören öğrencilere İngilizce’yi hem severek öğretmek hem de okuldaki İngilizce derslerine destek olmak için yıl boyunca açılan programlardır. İngilizce’yi öğretirken konuşma ve anlama becerilerini geliştirerek günlük yaşamda kendilerini ifade edebilme yeteneğini kazandırmak bu kursların temel amacıdır.

ÖZEL AMAÇLI PROGRAMLAR

A. TOEFL IBT
Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmak isteyen veya ön lisans ve lisansüstü eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi planlayanlar için

 • Konularında uzman ve belgeli yabancı ve Türk öğretmenler
 • Sınav içeriğine uygun programlar
 • TOEFL iBT için bilgisayar laboratuvarımızda sınırsız uygulama imkanı


B. PAE & PROFICIENCY

 • Bilkent, ODTÜ, Hacettepe, Ankara, Gazi, İTÜ, Boğaziçi, YTÜ, Atılım, Çankaya, Başkent ve Türkiye çapında KKTC’deki diğer üniversitelerde okuyan veya okuyacak öğrenciler
 • Üniversite hazırlık eğitiminde başarısız olmuş ancak eğitimlerine dönmek için sınırlı sayıda sınav hakkı olanlar
 • Bilkent Üniversitesi BUSEL Pre-Fac öğrencileri (4 yıllık bölümler)
 • Bilkent Üniversitesi Upper-Intermediate öğrencileri (2 yıllık bölümler)


C. HAZIRLIK ATLAMA VE HAZIRLIK DESTEK PROGRAMLARI

 • Ülke çapında İngilizce eğitimi yapan tüm 4 yıllık fakülte ve 2 yıllık meslek yüksekokul öğrencileri için hazırlıktaki sınıflarınıza ve programlarınıza paralel her seviyede eğitim (Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Pre-Faculty)
 • Sınav öncesi mock exams


D. DİNLEME VE KONUŞMA SINIFLARI
Listening-Speaking programımıza katılacak öğrencilerimizin en az Upper-Intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Eğitimler, konusunda uzman ve profesyonel öğretmenlerimiz tarafından en güncel materyal ve yayınlarla desteklenmektedir. TOEFL sınavına girmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir hazırlık programıdır.

E. İŞ İNGİLİZCESİ
İleri düzeyde İngilizce seviyesini tamamlamış öğrencilerimiz ya da seviye tespit sınavında bu düzeyin üzerinde çıkmış öğrencilerimiz özel olarak oluşturulan bu sınıflara katılabilirler. Hukuk, Mühendislik, Turizm-Otelcilik, Bankacılık – Finans, eğitim verdiğimiz sektörlerden bazılarıdır.

F. TOEIC
İş dünyasında İngilizce yeterlilik sınavıdır.

 • Görsel ve işitsel becerilerin ölçüldüğü bu sınava paralel zengin materyaller
 • Sınav içeriğine uygun program


G. YDS

 • Sınav içeriğine uygun yayın takibi ve özgün materyaller
 • Kelime ve dilbilgisi eğitimi
 • Sınav için gerekli tekniklerin öğretimi
 • Sınav sistemine uygun deneme sınavlarıDetaylı bilgi için 418 79 73 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

SINAVLAR

A. TOEFL IBT
Hem eğitim hem de iş dünyası tarafından en çok tercih edilen İngilizce dilde yeterlik sınavıdır. Okuma, Konuşma, Dinleme ve Yazma becerilerinin eşit ağırlıklı olarak test edildiği bir sınavdır ve dünyanın her yerinde iki yıl geçerlidir. Tüm eğitim kurumları, özel ve tüzel kurum ve kuruluşları tarafından kabul edilmektedir.

B. IELTS
Genellikle İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya’da eğitim görmek ya da çalışmak isteyenler için gerekli olan dilde yeterlik sınavıdır.

C. PROFICIENCY
Üniversitelerin hazırlık bölümlerinde uygulanan hazırlık atlama sınavına öğrencilerin hazırlandığı programdır.


D. TOEIC
İş dünyasında İngilizce yeterlik sınavıdır. Görsel ve işitsel becerilerin ölçüldüğü bir sınavdır. Genellikle bankalar tarafından istenilen bir sınavdır. Sınav sonuçları iki yıl geçerlidir.

E. M.E.B SERTİFİKA SINAVLARI
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir dil kursunda eğitim aldığınızı ve İngilizce seviyenizi belgeleyen bir sınavdır. Beginner, Intermediate ve Advanced olmak üzere üç ayrı seviyeden oluşmaktadır.

F. YDS
Liselerin Yabancı Dil sınıflarından çıkışlı ve üniversitede İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İspanyolca ve İtalyanca gibi üniversitelerin Dil Bölümlerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin katıldığı sınavdır.


Active English Ankara İngilizce Kursu