Hakkımızda

1987 yılında Ankara’da İngilizce ile dil eğitimine başlayan Active English, daha sonraki yıllarda da programlarına Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Rusça, Fransızca, Arapça ve yabancılar için Türkçeyi de ekleyerek hizmet alanını genişletmiştir.

Türkiye ve Dünyada birçok şubesi ile size dünya dillerini öğretmeyi hedeflerken, akademik anlamda uzman öğretim kadrosu ile sizleri YDS, YÖK DİL, TOEFL, IELTS, PROFICIENCY, PTE, SAT, ESOL, TOEIC, TORFL, TELC, TestDaF, DELF (DALF), CELI, DELE sınavlarına hazırlamaktadır. Genel İngilizce programları ile İngilizce seviyenizi daha iyi noktalara taşıyan Active English, çocuk ve genç programları ile yeni nesilleri geleceğe hazırlar ve daha geniş vizyona sahip olmalarını sağlar.

Türkiye’nin en yüksek ders saatine sahip olan kurumumuz, ücretsiz konuşma, yazma, okuma ve gramer kulüp etkinlikleri ile sizlere aylık 180 saatlik bir dil hizmeti verebilmektedir.  Fakültelerin filoloji bölümlerinden mezun olmuş Amerikalı, İngiliz, İskoç, İspanyol, Alman, Fransız, İtalyan, Arap, Rus, Türk ve Çinli öğretmenler ile bu süreç desteklenmektedir.

Aktif Kolejleri, Aktif Anaokulları ve Active English Dil Okulları ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine sürekli yenilenen dinamik eğitim programları ile kalıcı ve yararlı eğitimler vermektedir. Kursiyerlerimiz maksimum 14 kişilik sınıflarda eğitim görmektedir.

Üst düzey yöneticilere yönelik esnek kurs programlarımız bulunmaktadır. Bu programlar (İş İngilizcesi, Yaşamsal İngilizce, Sunum İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi, Futbol İngilizcesi Seminer ve Kongre İngilizcesi) kursiyerin istediği saat ve günlere göre ayarlanmaktadır. İsterlerse kendi kurumlarında ders görebilirler veya Active English dersliklerini tercih edebilirler.